רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה היא אולי אחת העסקאות הגדולות ביותר בחיינו. על אחת כמה וכמה כשזוהי רכישת דירה מקבלן. בין אם זו דירה בת 2 וחצי חדרים או אולי דירה מרווחת וגדולה יותר, דירה בת 5 חדרים, ההוצאה הכספית עשויה להיות גבוהה מאד ולהגיע, בדרך כלל, ליותר ממיליון שקלים. מסיבה זו הכרחי לבצע רכישה מושכלת ולקחת בחשבון לא מעט פרמטרים לפני הבחירה.

פנייה לקבלן מוכר ובעל מוניטין חיובי

ישנם לא מעט פרויקטים חדשים של בנייה הצצים ועולים על פני השטח בשנים האחרונות. הדרישה לדירות חדשות היא רבה ובכל אזור כמעט ברחבי ישראל. משפחות רבות מעוניינות להשתדרג ולשפר את איכות חייהם. הן עושות זאת, בין היתר, על ידי רכישת דירה מקבלן, דירה מרווחת הרבה יותר מכפי שהיתה להם קודם לכן וגם דירה במצב מצוין, דירה חדשה. מומלץ מאד לבדוק מיהו הקבלן שמציע את הדירה ובייחוד כשהעסקה עדיין על הנייר ולא ניתן לראות בפועל את הדירות עצמן. יש לוודא שמדובר בקבלן מוכר ובעל מוניטין חיובי, קבלן עם פרויקטים שונים מאחוריו.

התאמה נכונה של הדירה לצרכים

לכל אחד צרכים שונים. למשפחות קטנות צרכים מסוג אחד, למשפחות גדולות מרובות ילדים, צרכים אחרים. לאנשים מבוגרים צרכים ששונים מאנשים צעירים יותר ולזוגות צרכים ששונים מאלה של משפחות. הדירות יכולות לספק מענה למגוון רחב של צרכים, יחד עם זאת חשוב לבדוק אותן היטב ולוודא שהן אכן עונות עליהם. את המענה לצרכים אפשר לראות בצורות שונות בדירה: מספר החדרים, למשל, הוא פונקציה חשובה מאד שיש לקחת בחשבון. את מספר החדרים יש להתאים למספר הנפשות בבית, יחד עם זאת כדאי גם לחשוב על העתיד. ייתכן ודווקא מספר קטן של חדרים יכול להתאים בשלב מסוים, כל עוד ישנה אפשרות בהמשך לבצע חלוקה מחודשת. במקרה הזה, צריך לבדוק את שטחה הכולל של הדירה (מטר מרובע).

גימורים ואיכות

בעת רכישת דירה מקבלן חשוב לבדוק את איכות העבודה ואת רמת הגימורים בה. גדולה ומרווחת ככל שתהיה, מסוגננת ויפה או ממוקמת באזור נהדר, אם איכות העבודה שבה והגימורים שבה לוקים בחסר, הרי שכדאי מאד לבחון מחדש את הרכישה ולשקול לחפש דירה אחרת באיכות גבוהה. את עניין הגימורים ניתן לראות רק כאשר הדירה עולה על הקרקע ונמצאת בשלבי בנייה מתקדמים. ניתן גם להתרשם מפרויקטים קודמים של אותו קבלן ולבדוק לעומק את איכות הבנייה ואת הגימורים בכל אחת מהדירות שבנה.

לסיכום

רוצים להתחדש בדירה איכותית, יפה וגם כזו העונה על כל הצרכים שלכם? בחנו היטב את הנתונים השונים של פרויקט הבנייה, התייחסו כמובן גם לסביבה, היכן שנמצאת הדירה ובדקו גם מי הוא הקבלן. איזה ניסיון הוא מביא אתו ואיזו רמה מקצועית. אל תתפשרו על דבר, שכן דירה היא נכס יקר!