קניית דירה מקבלן

קניית דירה חדשה היא משימה לא קלה. יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים ולבחון היטב את העסקה לפני שקונים. בין אם זו קניית דירה מקבלן שהוא יזם ובין אם זו קנייה מקבלן האחראי רק על הבנייה עצמה, האפשרויות כיום הן רבות וישנן דירות בסדרי גודל שונים וגם באזורים רבים בארץ. מתכננים לרכוש דירה חדשה במסגרת פרויקט בנייה שזה עתה צפוי לעלות על הקרקע? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע את העסקה הנכונה:

  1. להשוות – כאשר בוחנים אפשרות של קניית דירה מקבלן, חשוב מאד להשוות בין כמה אפשרויות. ישנן לא מעט דירות המוצעות כיום למכירה, דירות בסדרי גודל שונים, דירות שאותן מציעים קבלנים. השוואה שכזו תעזור לכם להכיר יותר את התחום, להבין מה מוצע כיום ולמה כדאי לצפות ובאופן כללי – לאתר בצורה נכונה יותר בדיוק את מה שנכון ומתאים לכם.
  2. להגדיר את הצרכים – דרך נוספת לאתר את הדירה, ובייחוד כשזו דירה חדשה שעדיין לא על הקרקע במקרים מסוימים, היא להגדיר את הצרכים. הגדרת הצרכים השונים במדויק תעזור לכם למצוא את הדירה שתענה עליהם ותוכל לשרת אתכם לאורך שנים. לכל אחד צרכים אחרים וצרכים של משפחה צעירה בתחילת הדרך יהיו שונים מאלה, שיעלו בעתיד. ההבנה הזו עוזרת להתמקד בחיפוש וחוסכת בזבוז זמן יקר.
  3. להכיר ולראות – אין כמו מראה עיניים, ואת זה כולנו יודעים. כאשר בודקים אפשרות של קניית דירה חדשה מקבלן, כדאי לבדוק דירות שעלו על הקרקע, דירות של פרויקטים עליהם אחראי אותו קבלן. כך ניתן להתרשם מאיכות עבודתו של הקבלן, מהגימורים בדירות וגם מאופי הבנייה עצמה (האם ועד כמה היא מתאימה). מומלץ במקביל לתשאל את הדיירים בדירות ולשמוע מהם חוות דעת על הדירה, על העבודה אל מול הקבלן ועל התהליך כולו (האם ועד כמה היו מרוצים.
  4. מחיר הדירות והתקציב הקיים – טווח המחירים של דירות חדשות מקבלן הוא רחב והוא תלוי בלא מעט גורמים: גודל הדירה, מיקומה, מספר החדרים שבה, האלמנטים השונים שהיא כוללת ועוד ועוד. בין אם אתם מתכננים לקחת משכנתא כדי לרכוש את הדירה, בין אם יש לכם את כל הסכום הנדרש או שמא אתם זקוקים להלוואה קטנה כתוספת, הגדרת התקציב שלכם מראש, כמו גם חריגות אפשריות במסגרתו, תעזור לכם בתהליך ותאפשר לכם להתמקד יותר במשימה.
  5. מי הקבלן שמציע את הדירה – הכירו את הקבלן. הגיעו לפגישה מקדימה, בקשו לשמוע ממנו על ניסיונו בתחום, על הפרויקטים שבנה ועל כל פרט אחר שיוכל לעזור לכם בהחלטה. קניית דירה מקבלן מוכר, בעל מוניטין, היא הדרך הנכונה לפעול ומוטב לעשות זאת כהלכה ובייחוד כאשר סכומי כסף גבוהים מאד מעורבים בעסקה.