חברה יזמית

עולם הבנייה והיזמות הוא עולם מורכב מאד, על אחת כמה וכמה כאשר הוא משלב בין השניים: בין יזמים ובין אנשים העוסקים בבנייה, חברות בנייה, קבלנים ועוד. חברה יזמית אינה בהכרח חברת בנייה וחברת בנייה לא תמיד משמשת גם כיזמית. בעוד שהחברה היזמית מנהלת ומקדמת את מיזם הנדל"ן כעסקה, החברה הקבלנית מתמקדת בבנייה עצמה. בבנייתו של המבנה בפועל. האידיאל עבור רוכשי דירות היא למצוא פרויקטים בהם החברה היזמית משמשת גם כחברה קבלנית. כך אפשר ליהנות מכל העולמות ולקבל מענה מדויק ואיכותי יותר.

ההבדל בין חברה יזמית לחברה קבלנית

החברה היזמית אחראית על פרויקט הבנייה משלביו המוקדמים, עוד לפני שעולה על הקרקע. היא זו האחראית על בחינת עלויות המגרש, היכן שצפוי להיבנות הבניין, היא זו הבוחנת את זכויות הבנייה הרלוונטיות, את עלויות התכנון ואת עלויות הבנייה וכמובן את הרווחים הצפויים לה מהעסקה עצמה. לעיתים מדובר בפרויקטים נרחבים מאד, הכוללים בנייתה של שכונה שלימה ולא רק מבנה אחד למגורים. במקרים כאלה תדאג החברה היזמית גם לפיתוח הסביבתי במקום וליצירת מרחב מתאים למגורים.

שלא כמו החברה היזמית, החברה הקבלנית היא זו המתמחה בבנייתו של המבנה עצמו בפועל. עובדים בה אנשי מקצוע שונים, הלוקחים בכך חלק ולעיתים גם ספקי משנה, המעורבים בבנייה. חברה יזמית עובדת לרוב בשיתוף פעולה עם החברה הקבלנית, למעט במקרים בהם היא עצמה משמשת גם כחברת בנייה, ובזכות מתאפשרת הוצאתו לפועל של הפרויקט. החברה היזמית עורכת פעמים רבות מכרז, שבו נבחנות חברות בנייה שונות וגם קבלנים. לעיתים כאלה, איתם עבדה בעבר במיזמים אחרים ולעיתים חדשים.

היתרונות בעבודה מול חברה יזמית קבלנית

היתרון בעבודה מול חברה יזמית המשמשת גם כחברה קבלנית הוא ניסיון ומקצועיות. תחת קורת גג אחת, תחת כובע מקצועי אחד, ניתן לקבל את המענה שלו זקוקים, כזה המערב אנשי מקצוע רבים. פרויקט בנייה, כאמור, הוא פרויקט מורכב והעובדה שלוקחים בו אנשי מקצוע העובדים זה לצד זה ויכולים יחד להוציא זאת לפועל מאפשרת לרוכשי הדירות ליהנות בסופו של דבר מדירה באיכות גבוהה. מפרויקט מגורים העונה על כל הצרכים, כזה המציע גם סביבת מגורים נאותה וגימורים איכותיים.

חברות יזמיות עם זרוע קבלנית עדיפות לרוב על חברות יזמיות שאינן מקושרות ישירות לחברות הבניה. הקשר שהן יוצרות עם הלקוח, רוכשי הדירות, הוא אישי יותר והשליטה על הפרויקט, לאורך כל הדרך, טובה הרבה יותר. ניתן לעמוד במדויק בלוחות הזמנים, לנהל את הפרויקט כהלכה וגם ליהנות מגב כלכלי חזק ויציב הרבה יותר. זו גם הסיבה מדוע פרויקטים המוצעים על ידי חברות יזמיות שהן גם חברות בנייה זוכים להצלחה ולביקוש רב.

לסיכום

מעוניינים לרכוש דירה חדשה? חפשו פרויקטים המוצעים על ידי חברה קבלנית יזמית על מנת ליהנות מאיכות ללא פשרות וממענה מתאים.