דירות למכירה

פרויקט תמ"א 38 הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות ברחבי הארץ ויותר ויותר בניינים ישנים, בעיקר באזור המרכז, עוברים תהפוכה של ממש. הרצון לספק לדיירים מרחב בטוח ונעים יותר להתגורר בו ודירות מרווחות ואיכותיות, הוביל לא מעט קבלנים לקחת חלק בעניין ולהשתתף בפרויקטים מסוג כזה, המספקים מענה לצרכים רבים. ניתן למצוא כיום לא מעט דירות למכירה תמ"א 38 ירושלים וגם תל אביב וערים שכנות לה. במקומות אלה ישנם בניינים ישנים מאד הזקוקים לחיזוק, כאשר פעמים רבות בוחרים לבצע בנייה מחודשת, במסגרת פרויקט מתקדם יותר – תמ"א 38 2.

ליהנות מרמת בטיחות גבוהה

דירות ישנות, שנבנו לפני שנות השמונים, ידועות כדירות פחות בטיחותיות. אין בהן מרחב מוגן (ממ"ד) וגם היסודות שלהן פחות חזקים. במקרה של רעידת אדמה חלילה, השוהים בהן לא יהיו מוגנים וחשוב להציע להם את המענה המתאים גם במקרים של מלחמה או תקיפה. מסיבה זו הוחלט על פרויקט תמ"א 38, שיוכל להציע את מידת הבטיחות הנדרשת בכל אחד מהמצבים. הדבר כרוך בחיזוק יסודות המבנה, בתוספת של ממ"ד לכל דירה בבניין ובשיפוץ חזותו, כמו גם האזורים המשותפים/הציבוריים שבו.

למחפשים דירות למכירה תמ"א 38 ירושלים יכול להיות הפתרון המתאים ובייחוד אם מעוניינים להתגורר בעיר הגדולה ובדירה איכותית ויפה. לצד מידת הבטיחות הגבוהה יותר שמאפשר הפרויקט בדירות הקיימות, ניתן גם, במסגרת פרויקטים מתקדמים, ליהנות מדירה חדשה לחלוטין. כאן מדובר בהרס הבניין ובבנייה מחודשת שלו. הבניין החדש יהיה גדול ומרווח יותר, יכלול חניות ושטחים ציבוריים מושקעים מאד. כאן, למעשה, נהנים מיתרונות נוספים, ההופכים את ההשתתפות בפרויקט זה לכדאי הרבה יותר למרות אי הנעימות והיותו כזה הנמשך לאורך שנים.

להשקעה או למגורים

רכישת דירות למכירה תמ"א 38 ירושלים יכולה גם להיות מענה מתאים לאלה, המעוניינים מנכס בעל תשואה גבוהה. בין אם הדירה לוקחת חלק בפרויקט ובין אם היא צפויה בעתיד לקחת בו חלק, הדבר מעלה משמעותית את ערכה ומדירה ישנה היא הופכת לדירה מחודשת, בטוחה וגם מרווחת הרבה יותר. זוהי יכולה להיות דירה לצרכי השקעה או דירה לצרכי מגורים. ירושלים היא יעד מצוין לגור בו, קרובה לערים גדולות אחרים ומציעה את כל מה שצריך לחיים נוחים.

לסיכום

המגורים בדירה ישנה וצפופה הם חוויה לא נעימה. פרויקט תמ"א 38 הוא הזדמנות מצוינת לשפר את תנאי המגורים באופן משמעותי וליהנות מכל היתרונות שמביא איתו הפרויקט. כדאי מאד לעקוב אחר הפרויקטים השונים בירושלים ובסביבה ולבחון היכן מוצעות דירות במסגרת תמ"א 38. חשוב מאד לבדוק מי הקבלן שלוקח בכך חלק, מה מצבן של הדירות ומהי רמת הגימורים בכל דירה שמוצעת למכירה. בין אם זו דירה חדשה לחלוטין כחלק מתמ"א 38 2 ובין אם זו דירה שלקחה חלק בתמ"א 38 בלבד, האפשרויות הן רבות והסוד הוא למצוא את זו המתאימה, העונה על כל הצרכים.